Terapeutická stolička - LECKEY EASY SEAT - OTTO BOCK

Easy Seat je robustná, stabilná a plne nastaviteľná sedačka pre deti so špeciálnymi potrebami vhodná od 1 do 11 rokov. Je k dispozícii v štyroch veľkostiach. Easy Seat je špeciálne navrhnutá, poskytuje atraktívne riešenie sedenia, pričom zabezpečuje panvovú stabilitu. Vyznačuje sa vysokou úrovňou nastaviteľnosti (šírka, výška a uhol sedu) a veľkým radom príslušenstva ako opierka hlavy, stúpačka, sandále a popruhy. Dôležitou vlastnosťou je, že sedačka rastie spolu s dieťaťom (dá sa prispôsobiť výške dieťaťa).

 

Terapeutické polohovacie zariadenie - SQUIGGLES CHAIR - OTTO BOCK

Terapeutické polohovacie zariadenie Leckey Squiggles Chair je neoceniteľným prostriedkom v snahe o správne sedenie a odpočinok pre malé deti so špeciálnymi potrebami pri zachovaní zábavy. Najdôležitejšou vlastnosťou je zabezpečenie panvovej stability pri sedení. Množstvo pelôt, možnosť polohovania, komfortné zabezpečenie výšky a mobility zariadenia zaisťuje optimálnu podporu a pohodlie pre dieťa pri vykonávaní bežných činností. Squiggles stolička je vhodná pre deti od 1 do 5 rokov.

 

 

Terapeutické polohovacie zariadenie - LECKEY MYGO - OTTO BOCK

Jedinečný sedací systém zabezpečujúci správnu polohu panvy, končatín a trupu pre deti od 3 do 14 rokov. Tento systém je schopný prispôsobiť sa fixným chybám dieťaťa a korigovať flexibilné poškodenie vďaka dynamickému nastaveniu všetkých pelôt. Sedačka sa snaží držať dieťa vo vyváženej polohe, aby samo podľa svojich možností zapájalo svalové skupiny. Všetky poťahy sú ľahko odnímateľné a hygienicky ošetrovateľné. Sedačku možno pripevniť na interiérové i exteriérové podvozky.

 

Vertikalizačné zariadenie - SQUGGLES - OTTO BOCK

Vertikalizačné zariadenie Leckey Squiggles stander je mnohostranné „3 in 1“. Slúži predovšetkým k podpore správneho držania tela dieťaťa vo vertikále (supinačné, vzpriamené a pronačné státie). Vzpriamené držanie posilňuje kosti, kĺby dieťaťa a napomáha ich správnemu vývoju, predchádza vzniku skolióze, kontraktúr a skracovaniu šliach a svalov. Ďalej napomáha správnemu tráveniu a správnemu vývoju vnútorných orgánov. Zariadenie vďaka vzpriamenému stoju pomáha nielen fyzickému, ale aj mentálnemu rozvoju dieťaťa. Stander svojou teleskopickou stavbou, rastie spolu s dieťaťom (dá sa prispôsobiť výške dieťaťa).

STINGRAY - r82

Stingray je veľmi dômyselný kočík, vyrábaný v moderných farbách a futuristického designu. Nastaviteľnosť, pohodlie a jednoduchosť ovládania sú kľúčové charakteristiky pre tento výnimočný kočík. Hlavnými vlastnosťami sú ľahká ovládateľnosť, výborné odpruženie, bezpečné a stabilné brzdy. Vďaka možnosti nezávislého polohovania sedačky a opierky sa dosahuje ideálna pozícia pri sedení. Nová prevratná funkcia - otáčanie sedačky o 180 stupňov umožňuje vášmu dieťaťu spoznávať okolie. Stingray sa dá ľahko zložiť, vyrába sa v dvoch veľkostiach.

 

Kočík - KIMBA & LECKEY MYGO - OTTO BOCK

Sedacia jednotka je odnímateľná, polohovateľná a veľkostne nastaviteľná. Počas jazdy je možné prispôsobiť polohu sedačky aj proti smere jazdy, čím umožňuje sprievodnej osobe vizuálny kontakt s dieťaťom. Chrbtová opierka sa dá sklopiť do úplného ľahu. Pre maximálny komfort sedu je sedačka vybavená moderným designom s mäkkou prevzdušňujúcou tkaninou eliminujúcou potenie a s možnosťou upevnenia fixačných doplnkov a príslušenstva. Kočík kombinuje unikátnu variabilitu podvozku a teleskopickú konštrukciu sedacej jednotky. Podvozok umožňuje polohovanie sklonu sedu, je odpružený podľa hmotnosti dieťaťa  čím, zabezpečuje správne polohovanie dieťaťa (prevencia patologického držania tela). Ľahká manipulácia umožňuje rýchle a úplné zloženie kočíka.

Kočík - KIMBA SPRING - OTTO BOCK

Kombinuje unikátnu variabilitu podvozka a teleskopickú konštrukciu sedacej jednotky. Podvozok umožňuje polohovanie sklonu sedu, je odpružený podľa hmotnosti dieťaťa, dá sa ľahko a rýchlo zložiť, sedačku možno prepnúť v smere i v protismere jazdy. Sedacia jednotka je vhodná pre deti od 1 do 10 rokov, rozmerovo je úplne prispôsobiteľná a dokáže rásť s dieťaťom. Pomocou dômyselne riešených pelôt možno každému dieťaťu zaručiť optimálnu polohu sedu. Chrbtovú opierku možno sklopiť do úplného ľahu. Pre maximálny komfort sedu je sedačka vybavená prevzdušňujúcou tkaninou zabraňujúcou poteniu.

Polohovacie zariadenie MIKKI OTTO BOCK

Sedačka Mikki poskytuje stabilitu a pomoc s držaním tela detí a dospievajúcich pri aktívnej polohe v ich vozíku. Sedaciu jednotku možno použiť nezávisle od modelu vozíka a nevyžaduje si žiadny špeciálny adaptér. Dodáva sa v troch veľkostiach. Sedací a chrbtový diel je prepojený pántom, ktorý umožňuje kombinácie rôznych veľkostí podsedáku a chrbtových dielov. Sedačka ponúka širokú škálu prispôsobení, disponuje individuálne nastaviteľnou hĺbkou, šírkou sedu a výškou chrbta. Jednotlivé komponenty (vnútorné opierky a peloty) sú tiež individuálne nastaviteľné.

MOTOMED GRACILE - RECK MOTOMED

Špeciálnym motorom poháňaný pohybový prístroj (bycikel), ktorý je vhodný pre deti s rôznymi svalovými ochoreniami. Slúži predovšetkým na posilňovanie zostávajúcej sily svalov a podporuje vlastnú silu svalov. Trenažér umožňuje aktívny, ale aj pasívny tréning dolných končatín. Pomocou prístroja je možné predchádzať vznik mnohých zdravotných komplikácií. Skryté sily svalov sú lepšie kontrolované, využívané a obnovované, zlepšuje sa pohyblivosť kĺbov, aktivuje sa krvný obeh.

Chodítko - NURMI NEO - OTTO BOCK

Toto chodítko má dieťa za telom, čo mu dovoľuje väčšiu voľnosť pohybu a vzpriamenejší postoj. Chodítko slúži na trénovanie rovnováhy a chôdze pri zníženej výkonnosti dolných končatín za pomoci horných končatín. Vyznačuje sa vysokou stabilitou a bezpečnosťou. Nurmi Neo rastie spolu s dieťaťom - pomocou výškovo nastaviteľných madiel sa dá prispôsobiť telesnej výške dieťaťa, preto je možné ho dlhodobo využívať.

Chodítko CROCODILE - r82

Chodítko je umiestnené za telom dieťaťa, preto dodáva pocit voľnosti pohybu v vzpriamenej pozícii. Nastaviteľné madlá sú ľahko prispôsobiteľné individuálnym potrebám dieťaťa, tak aby sa zabezpečila maximálna opora a stabilita. Vyznačuje sa nasledovnými vlastnosťami: je veľmi ľahký, rýchlo demontovateľný, bezpečný a výškovo nastaviteľný.

 

Kúpacie lehátko PENGUIN - r82

Lehátko Penguin zabezpečuje pohodlie pre dieťa. Zaisťuje oporu hlavy, hrudníka a súčasne umožňuje dostatočnú voľnosť pohybu rúk aj nôh. Vďaka nastaviteľnému abdukčnému klinu je vhodná skoro pre každé dieťa. Je vhodná do akejkoľvek vane. Sedačka sa fixuje pomocou prísavok, ktoré zaisťujú jej stabilitu v hladkej a šmykľavej vani.

Kúpacie lehátko - LECKEY - OTTO BOCK

Kúpacie lehátko Leckey poskytuje potrebnú pomoc pri komfortnom kúpaní detí a mladých ľudí odkázaných na špeciálnu starostlivosť. Umožňuje rozsiahlu škálu polohovania. Povrch je nepremokavý a perforovaný, aby lehátko nezadržiavalo vodu. Dieťa je možné zafixovať v optimálnej polohe hrudným pásom a pásom pre dolné končatiny. Systém popruhov zabezpečuje bezpečnosť a stabilitu dieťaťa na lehátku. Vyrába sa vo štyroch veľkostiach (veľkosť 1: 1-5 rokov, veľkosť 2: 4-9 rokov, veľkosť 3: 8-14 rokov, veľkosť 4: 12-18 rokov).

 

KID WALK - OTTO BOCK

Kid Walk je inovatívny dynamický mobilný systém, ktorý podporuje prirodzenú chôdzu dieťaťa. Na rozdiel od klasického chodítka, predné kolesá umožňujú obrovskú voľnosť pohybu. Zabezpečuje maximálnu oporu a stabilitu. Je výškovo nastaviteľný, veľmi jednoducho sa dá prispôsobiť telesnej výške dieťaťa, preto je možné ho dlhodobo využívať.

 

Mechanický vozík - BRAVO RACER - OTTO BOCK

Aktívny vozík pre deti a dorast. Praktický, kompaktný, ľahko skladateľný a ľahko použiteľný v každodennom živote. Aktívny vozík, ktorý bol vyvinutý na základe tela a rastových dát detí. Prispôsobuje sa detským požiadavkám a spĺňa terapeutické odporúčania overené metódami. Protišmykový povrch zaisťuje ľahkú a bezpečnú manipuláciu. Chrbtová opierka je jednoducho odomykateľná a sklopiteľná na sedadlo, čím sa vozík zmení na malý, do ruky uchopiteľný kus. Elegantné prevedenie bočného panela zabezpečuje podporu, ochranu proti zašpineniu a automaticky sa zaklopí, keď sklopíme chrbtovú opierku. Skrytý mechanizmus nastavenia dovoľuje optimálne prispôsobenie sa užívateľovi. Odolná, dobre vyvinutá a ľahko nastaviteľná na bezpečné uloženie nôh. 

Mechanický vozík - PANTHERA MICRO - SERVIS INVO

Panthera Micro je mechanický vozík pre malé deti. Je extrémne ľahko ovládateľný. Rám je zostavený z chróm molybdénu a titánu, predné kolesá z pretekárskeho maratónskeho vozíka sú tu použité ako zadné kolesá. Tento vozík má jediné predné koleso, tak ako mnoho vozíkov pre tenistov, pre jednoduchšie zatáčanie. Panthera Micro je určený pre deti od jedného do piatich rokov  a je určený na použitie v interiéri.

 

Mechanický vozík - PANTHERA BAMBINO - SERVIS INVO

Je to jednoducho ovládateľný detský vozík na každodenné použitie, s vynikajúcimi kvalitami. So širokým rozsahom príslušenstva a mnohými možnosťami úprav môže vozík Bambino používať veľké množstvo detí s rôznymi potrebami. Vozík je vhodný  pre deti od 3 do 12 rokov. Rám je zostavený z chróm molybdénu a titánu. Je jednoduchý na ovládanie, jednoduchý na prispôsobenie a ľahký na zdvíhanie. 

 

 

Elektrický vozík - SKIPPY - OTTO BOCK

Unikátny elektrický vozík konštruovaný špeciálne pre deti. Skippi svojou rýchlosťou manévrovateľnosťou podporuje túžbu detí slobodne sa pohybovať.  Prináša radosť z objavovania, slobodný pohyb a orientácia v priestore rozširuje obzory detí a tým ich aktívne zapája do okolia. Je rozkladací, aby sa vošiel do akéhokoľvek kufra osobného automobilu. Má pevnú teleskopickú konštrukciu, ktorá zabraňuje torzným pohybom. Vozík má atraktívny dizajn, poťah chrbtovej opierky prispôsobiteľný šírke a hĺbke, ktorá umožňuje správnu polohu sedu.